Naše farma klade velký důraz na mírnost včelstev. Jedině s takovými včelstvy lze pracovat rychle, efektivně bez použití mimořádných ochranných pomůcek. Včely nesmí obtěžovat nás ani naše sousedy.

Řadu let jsme zkoušeli matky známých chovatelů téměř z celé ČR. Výsledky nás neuspokojily a proto jsme se před několika lety obrátili na chovatele matek v Rakousku. Začali jsme pro svou potřebu rozchovávat kraňské matky kmene Sklenar z Mistelbachu. Teprve nyní jsme s mírností našich včelstev spokojeni. I včelstva s vnučkami (F2 generace) si zachovávají mimořádnou mírnost i ostatní vynikající vlastnosti - jarní rozvoj, výnos, perfektní sezení na plástech, nerojivost. Také tolik diskutovaný čistící pud je na běžné úrovni srovnatelné i s kmenem Vigor, u kterého je tato vlastnost dávána za vzor.
Vylíhlé matky jsou chovány v šesti až devítiplástových úlcích (Mini plus, Brenner), kde mají po oplození dostatek prostoru k rozkladení.

 

 


 

PRODEJ VČELÍCH ODDĚLKŮ V ROCE 2020

Oddělky budou k odběru nejpozději v červenci. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 4 plástech otevřený a zavíčkovaný plod). Rámková míra prodávaných oddělků je 39x24 a Langstroth. Oddělky na r.m. 42x17 nebo 42x15 jen po individuální domluvě.
Pokud již nebudou k dispozici oddělky Langstroth je možno použít po úpravě oddělky na r.m. 42x15 (viz.foto). 
Vyzimované oddělky, pokud jsou v nabídce, jsou  k odběru začátkem května. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 5 plástech otevřený a zavíčkovaný plod).


  Oddělky pro letošní rok vyprodány.                             CENA ODDĚLKŮ A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY


Cena pro rok 2020 ....... 2500 Kč (červenec) 
vyzimované oddělky.......3500 Kč (květen) 

 Včelstva 39x24, (odběr začátkem července)
 např. pro začínající včelaře jen včetně úlů (viz. obr.) - s mladou matkou v tachovském nástavku (9plástů) + další dva nástavky (možnost dokoupení souší nebo rámků s mezistěnami), krmítko, střecha ....... 4500 Kč
Ještě k dispozici. 

 Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ, kraje a telefonu. Pokud jste z jiného než Moravskoslezského kraje, uveďte své registrační číslo chovatele, číslo stanoviště a jeho adresu, pokud je jiná než adresa bydliště. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Nezapomeňte uvést rámkovou míru objednaných oddělků. oddělky je nutno vyzvednout osobně, nelze zasílat PPL nebo poštou. Na Slovensko oddělky neprodáváme.

 


 

PRODEJ VČELÍCH MATEK V ROCE 2020

CENA VČELÍCH MATEK A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY:

 červen - červenec                     500 Kč

Ke každé zásilce bude účtováno poštovné a balné 120 Kč 

Matky pro rok 2020 vyprodány

Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ a telefonu. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Matky odesíláme z časových důvodů pouze poštou na dobírku. Včelaře kontaktuji předem telefonicky a domlouvám přesný termín odeslání. 


 

Copyright 2006 - 20XX ing. Břetislav Pravda