Naše farma klade velký důraz na mírnost včelstev. Jedině s takovými včelstvy lze pracovat rychle, efektivně bez použití mimořádných ochranných pomůcek. Včely nesmí obtěžovat nás ani naše sousedy.

Řadu let jsme zkoušeli matky známých chovatelů téměř z celé ČR. Výsledky nás neuspokojily a proto jsme se před několika lety obrátili na chovatele matek v Rakousku. Začali jsme pro svou potřebu rozchovávat kraňské matky kmene Sklenar z Mistelbachu. Teprve nyní jsme s mírností našich včelstev spokojeni. I včelstva s vnučkami (F2 generace) si zachovávají mimořádnou mírnost i ostatní vynikající vlastnosti - jarní rozvoj, výnos, perfektní sezení na plástech, nerojivost. Také tolik diskutovaný čistící pud je na běžné úrovni srovnatelné i s kmenem Vigor, u kterého je tato vlastnost dávána za vzor.
Vylíhlé matky jsou chovány v šesti až devítiplástových úlcích (Mini plus, Brenner), kde mají po oplození dostatek prostoru k rozkladení.

 

 


 

PRODEJ VČELÍCH ODDĚLKŮ V ROCE 2021
 V roce 2021 budou k dispozici pouze vyzimované oddělky na rámkové míře Optimal 42x17 a  Langstroth 2/3 448x159 (oddělky 39x24 jen včetně úlu). K odběru budou poslední týden v dubnu nebo první týden v květnu. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 4 plástech otevřený a zavíčkovaný plod) nebo v nástavku s 9 plásty (42x17), v úlu viz Bazar.
Oddělky na jiných rámkových mírách jen po individuální domluvě.

                               CENA ODDĚLKŮ A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY


Cena vyzimovaných oddělků pro rok 2021 ....... 3500 Kč (konec dubna až začátek května) 
Vyzimované oddělky s úlem...............4200 Kč (možno dokoupit rámky, mezistěny nebo souše)

 Oddělky 39x24, (odběr začátkem května)
 např. pro začínající včelaře jen včetně úlů (viz. obr.) - s mladou matkou v tachovském nástavku (9plástů) + další dva nástavky (možnost dokoupení souší nebo rámků s mezistěnami), krmítko, střecha ....... 4500 Kč
K dispozici pouze omezený počet.

 Oddělky 39x17 (odběr koncem června až začátkem července) ..... 2500 Kč
 
 

 Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ, kraje a telefonu. Pokud jste z jiného než Moravskoslezského kraje, uveďte své registrační číslo chovatele, číslo stanoviště a jeho adresu, pokud je jiná než adresa bydliště. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Nezapomeňte uvést rámkovou míru objednaných oddělků. oddělky je nutno vyzvednout osobně, nelze zasílat PPL nebo poštou. Na Slovensko oddělky neprodáváme.

 


 

PRODEJ VČELÍCH MATEK V ROCE 2021

CENA VČELÍCH MATEK A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY:

 červen - červenec                     500 Kč

Ke každé zásilce bude účtováno poštovné a balné 150 Kč , na Slovensko 170 Kč


Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ a telefonu. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Matky odesíláme z časových důvodů pouze poštou na dobírku. Včelaře kontaktuji předem telefonicky a domlouvám přesný termín odeslání. na)

 

Copyright 2006 - 20XX ing. Břetislav Pravda