Naše farma klade velký důraz na mírnost včelstev. Jedině s takovými včelstvy lze pracovat rychle, efektivně bez použití mimořádných ochranných pomůcek. Včely nesmí obtěžovat nás ani naše sousedy.

Řadu let jsme zkoušeli matky známých chovatelů téměř z celé ČR. Výsledky nás neuspokojily a proto jsme se před několika lety obrátili na chovatele matek v Rakousku. Začali jsme pro svou potřebu rozchovávat kraňské matky kmene Sklenar z Mistelbachu. Teprve nyní jsme s mírností našich včelstev spokojeni. I včelstva s vnučkami (F2 generace) si zachovávají mimořádnou mírnost i ostatní vynikající vlastnosti - jarní rozvoj, výnos, perfektní sezení na plástech, nerojivost. Také tolik diskutovaný čistící pud je na běžné úrovni srovnatelné i s kmenem Vigor, u kterého je tato vlastnost dávána za vzor.
Vylíhlé matky jsou chovány v šesti až devítiplástových úlcích (Mini plus, Brenner), kde mají po oplození dostatek prostoru k rozkladení.

 

 


 

PRODEJ VČELÍCH ODDĚLKŮ V ROCE 2021

K odběru budou  první týden v květnu. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 4 plástech otevřený a zavíčkovaný plod).

 
Vyzimované oddělky na všech rámkových mírách jsou pro letošní rok vyprodány.

                               

 
Letošní oddělky
 Oddělky 39x17 (odběr koncem června až začátkem července) ..... 2500 Kč

 Oddělky pro letošní rok vyprodány
 
 

 Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ, kraje a telefonu. Pokud jste z jiného než Moravskoslezského kraje, uveďte své registrační číslo chovatele, číslo stanoviště a jeho adresu, pokud je jiná než adresa bydliště. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách.  Oddělky je nutno vyzvednout osobně, nelze zasílat PPL nebo poštou. Na Slovensko oddělky neprodáváme.

 


 

PRODEJ VČELÍCH MATEK V ROCE 2021

CENA VČELÍCH MATEK A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY:

 červen - červenec                     500 Kč

Ke každé zásilce bude účtováno poštovné a balné 150 Kč , na Slovensko 170

Pro rok 2021 matky vyprodány


Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ a telefonu. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Matky odesíláme z časových důvodů pouze poštou na dobírku. Včelaře kontaktuji předem telefonicky a domlouvám přesný termín odeslání. 

 

Copyright 2006 - 20XX ing. Břetislav Pravda