Naše farma klade velký důraz na mírnost včelstev. Jedině s takovými včelstvy lze pracovat rychle, efektivně bez použití mimořádných ochranných pomůcek. Včely nesmí obtěžovat nás ani naše sousedy.

Řadu let jsme zkoušeli matky známých chovatelů téměř z celé ČR. Výsledky nás neuspokojily a proto jsme se před několika lety obrátili na chovatele matek v Rakousku. Začali jsme pro svou potřebu rozchovávat kraňské matky kmene Sklenar z Mistelbachu. Teprve nyní jsme s mírností našich včelstev spokojeni. I včelstva s vnučkami (F2 generace) si zachovávají mimořádnou mírnost i ostatní vynikající vlastnosti - jarní rozvoj, výnos, perfektní sezení na plástech, nerojivost. Také tolik diskutovaný čistící pud je na běžné úrovni srovnatelné i s kmenem Vigor, u kterého je tato vlastnost dávána za vzor.
Vylíhlé matky jsou chovány v šesti až devítiplástových úlcích (Mini plus, Brenner), kde mají po oplození dostatek prostoru k rozkladení.

 

 


 

PRODEJ VČELÍCH ODDĚLKŮ V ROCE 2022

V roce 2022 budeme prodávat hlavně vyzimované oddělky. K odběru budou dle počasí od poloviny dubna do poloviny května. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 4 plástech otevřený a zavíčkovaný plod). Oddělky na rámkové míře 2/3 Langstroth (448x159 mm) a Optimal (42x17 cm) také přímo v 1 nástavku na 10 respektive 9 plástech.
 

Vyzimované oddělky Langstroth
 - v kartonové přepravce - 3500 Kč                                                                      - v nástavku na 10 plástech + dno, stříška a další 3 nástavky (viz sekce Bazar)- 4500 Kč Zbývající 3 nástavky jsou bez rámků, je možno dokoupit souše nebo rámky s mezistěnami, cena 40 Kč za kus, uveďte prosím v objednávce.
Objednávky oddělků s úly mají přednost.

Vyzimované oddělky Optimal
- v kartonové přepravce - 3500 Kč
- v nástavku + zbytek úlu dle Bazaru - 4000 Kč Zbývající nástavky jsou bez rámků, je možno dokoupit souše nebo rámky s mezistěnami, cena 40 Kč za kus, uveďte prosím v objednávce.
Objenávky oddělků s úly mají přednost.

Vyzimované oddělky 39x24
- v kartonové přepravce - 3500 Kč
                                                                         

                               

 
Nové oddělky z roku 2022
 Oddělky 39x17 (odběr koncem června až začátkem července) -  2500 Kč

 
 
 

 Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ, kraje a telefonu. Pokud jste z jiného než Moravskoslezského kraje, uveďte své registrační číslo chovatele, číslo stanoviště a jeho adresu, pokud je jiná než adresa bydliště. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách.  Oddělky je nutno vyzvednout osobně, nelze zasílat PPL nebo poštou. Na Slovensko oddělky neprodáváme.

 


 

PRODEJ VČELÍCH MATEK V ROCE 2022

CENA VČELÍCH MATEK A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY:

 červen - červenec                     500 Kč

Ke každé zásilce bude účtováno poštovné a balné 160 Kč , na Slovensko 200
Maximální počet matek v jedné zásilce - 10 ks


Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ a telefonu. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Matky odesíláme z časových důvodů pouze poštou na dobírku. Včelaře kontaktuji předem telefonicky a domlouvám přesný termín odeslání. 

 

Copyright 2006 - 20XX ing. Břetislav Pravda